Prošao i Ćiro

Lokomotiva izbacila Cibaliju, a Split Osijek

U preostale tri utakmice osmine finala Hrvatskog kupa ove srijede prolaz dalje izborili su domaćini...

Lokomotiva je u Zagrebu s 3-2 bila bolja od Cibalije, Zadar je pred svojim navijačima slavio protiv Varaždina s 5-1, dok je Split s 2-0 bio bolji od Osijeka.

Lokomotiva je nakon prvih 45 minuta imala prednost od dva pogotka, nakon što su mrežu gostiju zatresli Petar Mišić u 27., odnosno Karlo Bručić u 30. minuti. Mišić je bio strijelac i za 3-0 nakon manje od 10 minuta igre u nastavku, a poraz gostiju ublažili su Jakov Puljić u 64. minuti i Marko Perković u posljednjim trenucima susreta.

Split je pitanje pobjednika u utakmici protiv Osijeka riješio u prvih pola sata igre pogocima Gorana Roce i Sokola Cikalleshija.

Zadar Ćire Blaževića slavio je protiv trećeligaša Varaždina s glatkih 5-1.