Vidić tragičar utakmice

Liverpool potukao Manchester United do nogu!

Europski prvak Manchester United doživio je prvi poraz u ovoj godini i to kastrofalan, 1:4 na svom Old Trafford od Liverpoola, koji je pobjedom spasio neizvjesnost borbe za prvaka Premier lige.

ManU je bolje otvorio utakmicu i poveo u 23. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz jedanaesterca. Liverpool je izjednačio preko Fernanda Torresa samo pet minuta kasnije nakon tragične pogreške braniča Nemanje Vidića, a u 44. je i poveo nakon što je u šesnaestercu domaćina srušen Steven Gerrard, koji je sam izveo i kazneni udarac.

Vidić se pretvorio u velikog tragičara u 76. minuti kada je dobio crveni karton, a iz tog slobodnog udarca Fabio Aurelio je pogodio za 3:1. Konačan rezultat postavio je Talijan Andrea Dossena u sudačkoj nadoknadi, pa je Liverpool i po drugi puta ove sezone u prvenstvu porazio United.

Manchester United je do danas držao niz od 16 utakmica bez poraza, ove godine u ligi su bilježili samo pobjede, čak 11. zaredom, a sada imaju svega četiri boda više od Liverpoola, uz jednu odigranu utakmicu manje od tradicionalnog rivala. Pobjedom nad Manchester Cityem u nedjelju na četiri boda može doći i Chelsea.