Toure junak Cityja

VIDEO Liverpool nije pobijedio, ali ostaje na vrhu Premierlige!

Redsi i Građani su imali gostujuće ispite u ovom kolu engleskog prvenstva.

Nakon što je 12. kolo Premierlige otvoreno remijem Manchester Uniteda i Arsenala, u poslijepodnevnim susretima odigrano je još šest utakmica.

Liverpool nije uspio kao gost pobijediti Southampton, završilo je 0:0, ali Redsi ostaju na prvoj poziciji, barem do nedjeljnog ogleda Middlesbrough - Chelsea.

S Liverpoolom se Manchester City bodovno izjednačio pobjedom u Londonu protiv Crystal Palacea od 2:1. Dvostruki strijelac za Građane bio je Yaya Toure dok je gol za domaći sastav postigao Connor Wickham.

Crystal Palace vs Manchester City 1-2 All goals... by try-akatsuki

Od ostalih dvoboja izdvajamo novi poraz prvaka Leicestera koji je s 2:1 izgubio kod Watforda, primivši dva gola u prvih 12 minuta utakmice.

Stoke City je ugostio Bournemouth i izgubio 0:1, a Bojan Krkić je početkom drugog poluvremena promašio penal kojim su se domaćini mogli vratiti u igru.

Sunderland je dobio Hull City 3:0 i upisao drugu pobjedu sezone, a Everton je spasio bod na domaćem terenu protiv Swanseaja pogotkom Colemana u 89. minuti, nakon što su gosti vodili preko Sigurdssona.