Liverpool gurnuo Newcastle prema drugoj ligi

Baš nikakvih problema nisu imali nogometaši Liverpoola u 35. kolu engleskog prvenstva. Ugostili su Newcastle i ispratili ga na put kući s glatkom 3-0 pobjedom...

Drugoplasirana momčad engleske Premier lige nastavlja svoj ligaški niz uspjeha, koji je sada produžen na osmu utakmicu bez poraza. I dalje su najvjernija pratnja vodećeg Manchester Uniteda, s time da lider prvenstva ima tri boda više i odigranu utakmicu manje od kluba iz grada Beatlesa.

Do 21. minute mreže su mirovale, premda su opasnosti sijevale samo pred golom Newcastlea, kluba koji je posljednju pobjedu proslavio prije gotovo tri mjeseca (7. veljače svladali WBA 3-2). A, onda je stigla kazna za lakomislenost i nonšalantnost u obrani.

Premda su gostujući nogometaši imali nekoliko prilika očistiti svoj kazneni prostor lopte se dokopao Dirk Kuyt i poslao oštar udarac paralelan s gol crtom prema daljnjoj vratnici. Ondje, pak, Yossi Shai Benayoun nije imao nikakvu muku samo postaviti nogu i dovesti domaćina u vodstvo.

I drugi gol nosio je potpis Kuyta, s time da je Nizozemac svoje ime upisao na listu strijelaca. Udarac iz kuta Stevena Gerrarda iskoristio je za let i poentiranje glavom u 28. minuti susreta. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a bio je aktivan i do pred sam kraj susreta, točnije do 87. minute i još jednog prekida igre.

Slobodan udarac Aurelija s lijeve strane odsjeo je na glavi Lucasa Leive, kojem je na ruku išla statična obrana već grogiranog suparnika, onemoćalog i isključenjem Bartona iz 77. minute.

Newcastle se trenutno nalazi na 18. mjestu na ljestvici Premier lige, tri boda zaostaje za Hull Cityjem i bit će teško Svrakama izboriti ostanak. Podsjetimo, iz lige ispadaju posljednje tri momčadi.