Redi grabe prema naslovu

Liverpool došao, vidio i osramotio domaćina

Vodeća momčad Premier lige izgleda sve goropadnije. U prvoj utakmici današnjeg 20. kola Redsi su gostovali u Newcastleu gdje su se 90 minuta 'iživljavali' nad domaćim sastavom kojeg je od još teže sramote spasio vratar Shay Given.

Liverpool je danas jednostavno uništio momčad Newcastlea koja je s 'petardom' u mreži još dobro i prošla. Irski vratar Shay Given spašavao je Svrake prvih pola sata, a onda je i on morao kapitulirati.

Given je spasio barem tri sigurna gola do tada, ali Gerrardov udarac u 31. munuti nije uspio obraniti. Na 2:0 povisio je 'vječni' Sammy Hyypia nakon asistencije Gerrarda, a vodstvo je smanjio Edgar u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Kada promašiš toliko prilika, onda ti se to zna osvetiti. S tom je mišlju Benitez vjerojatno otišao u svlačionicu, no drugi dio utakmice demantirao je staro nepisano pravilo. Liverpool je nastavio trpati mrežu jadnog Givena već u 51. minuti kada je strijelac Babel na ubačaj Gerrarda, a u 66. minuti već je 4:1.

Gerrard je postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a najbolji pojedinac susreta danas je imao i dvije asistencije. Deset minuta kasnije Edgar je sapleo Ngoga u 16-ercu, a kazneni udarac sigurno je izveo Bask Xabi Alonso.

Liverpool je tako nastavio grabiti prema svom prvom naslovu prvaka nakon 19 godina. Za petama mu je Chelsea koji danas mora pobijediti Fulhama kako bi se vratio na dva boda zaostatka.