Kiks Chelseaja i Cityja

Luda utakmica Liverpoola i Arsenala, senzacionalni Leciester!

U derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Arsenal su odigrali 3-3 što je iskoristio Leicester City i gostujućom pobjedom protiv Tottenhama 1-0 dostigao vodeće 'topnike'...

Liverpool i Arsenal su odigrali sjajan ogled na Anfieldu, posebice u prvom poluvremenu u kojem su pala četiri gola. Liverpool je vodio 1-0 i 2-1, no 'topnici' su uspjeli izjednačiti, pa se na odmor otišlo rezultatom 2-2. Oba gola za 'rede' zabio je Firminho (10, 19), dok su strijelci za 'topnike' bili Aaron Ramsey (14) i Oliver Giroud (25). Francuski napadač je u 55. minuti zabio svoj drugi pogodak na utakmici za vodstvo gostiju, no Liverpool se spasio golom Joea Allana u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool zbog ozljede.

All Goals HD - Liverpool 3-3 Arsenal -13-01-2016 by Gol-Live

Remi Liverpoola i Arsenala iskoristio je Leicester City koji je na White Hart Laneu pobijedio Tottenham 1-0 golom Roberta Hutha u 84. minuti. Andrej Kramarić ponovo nije bio u krugu kandidata za momčad Leicestera.

Manchester City je prosuo nove bodove nakon što je na Etihadu dominirao protiv Evertona no susret je završio bez golova. 'Građani' su imali više od 20 udaraca prema vratima Tima Howarda, no američki vratar je branio sjajno.

Kiksao je i Chelsea odigravši 2-2 protiv WBA. Londonski sastav je vodio 1-0 i 2-1, no gosti su izvukli bod. 'Bluesi' su poveli u 20. minuti golom Cesara Azpilicuete, a u 33. minuti je izjednačio Craig Gardner. Kendy je u 74. minuti ponovo doveo Chelsea do vodstva, no gosti su izjednačili u 86. minuti golom McCleana.

Sunderland je u derbiju začelja na gostovanju pobijedio Swansea City 4-2, a junak susreta bio je trostruki strijelac Jermain Defoe. Southampton je pobijedio Watford 2-0, dok je Stoke City porazio Norwich City 3-1.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 43 boda koliko ima i Leicester City, no londonski sastav ima bolju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Manchester City sa 40 bodova, četvrti je Tottenham sa 36 bodova, a peti je West Ham sa 35 bodova.

REZULTATI:

Liverpool - Arsenal 3-3 (Firmino 10, 19, Allan 90) / Ramsey 14, Giroud 25, 55)
Tottenham - Leicester City 0-1 (Huth 84)
Swansea City - Sunderland 2-4 (Sigurdsson 21-11m, Ayew 40 / Defoe 3, 60, 85, Van Anholt 49)
Manchester City - Everton 0-0
Stoke City - Norwich City 3-1 (Walters 49, Joselu 67, Bennett 78-ag / Howson 56)
Southampton - Watford 2-0 (Long 17, tadić 74)
Chelsea - WBA 2-2 (Azpilicueta 20, Kenedy 74 / Gardner 33, McClean 86)