Majstorski pogodio

Livaja opet junak AEK-a u derbiju: Krasan gol za poticaj uoči Rijeke

24-godišnji Kaštelanin ponovno je bio strijelac u okršaju s velikim suparnikom.

U derbiju 11. kola grčkog nogometnog prvenstva Panathinaikos i AEK su odigrali 1:1, a pogodak za goste u petoj minuti sudačke nadoknade zabio je hrvatski nogometaš Marko Livaja.

Pao je poveo u 10. minuti golom Rodriga Moleda i kada se već činilo kako će domaćin upisati pobjedu, Livaja je izjednačio udarcem sa 18 metara. Bio je to njegov drugi ligaški pogodak ove sezone, a prvog je zabio prije dva tjedna u pobjedi protiv PAOK-a 1:0.

Livaja je odigrao cijeli susret, a u 61. minuti je zaradio žuti karton.

AEK je zadržao vodstvo na ljestvici sa 21 bodom, Atromitos je drugi sa 20 bodova koliko ima i Olympiakos na trećoj poziciji. PAOK je četvrti sa 18 bodova, dok je Panathinaikos tek osmi sa 14 bodova.

Ovaj remi velika je injekcija samopouzdanja za AEK uoči europskog ispita protiv Rijeke u petom kolu Europske lige (utakmica se igra u četvrtak s početkom u 21:05 po našem vremenu). U prvom kolu na Rujevici su slavili Grci.