Nakon uvjerljivog trijumfa na domaćem terenu u play-offu Lige prvaka, Lyon je potvrdio ulazak u glavni ždrijeb elitnog klupskog nogometnog natjecanja i pobjedom na gostovanju kod Anderlechta rezultatom 3:1, a junak dvoboja bio je trostruki strijelac Lisandro Lopez.

Bila je to večer sjajnog 26-godišnjeg argentinskog napadača Lisandra Lopeza, koji je već u prvom poluvremenu utrpao tri komada Anderlechtu te tako dokazao da gaženje 5:1 iz Lyona nije bila slučajnost: između francuskog i belgijskog kluba velika je razlika u klasi.

Lyon je i na gostovanju bio dominantna momčad, posebno u prvom dijelu, u kojem je u 26., 32. i 41. minuti argentinski supernapadač tresao mrežu Anderlechta. Valja reći da se belgijska obrana nije iskazala u ovoj utakmici, te će imati velikih problema i u Europskoj ligi ako nastave tako igrati. U drugom poluvremenu golom Suareza iz penala Anderlecht je došao do počasnog pogotka, no u ovih 180 minuta ostavili su Belgijanci jako loš dojam.

Ambiciozni Lyon, koji je u Lisandru našao izvrsnu zamjenu za Benzemu, prošao je dalje s ukupnih 8:2, te će u petak doznati koji ga protivnici čekaju u sljedećoj fazi Lige prvaka.