Lyon uvjerljiv

VIDEO Subašić sačuvao mrežu, Pašalić igrao u novoj pobjedi Monaca

PSG je svijet za sebe, ali odmah ispod njega odvija se zanimljiva borba.

U 25. kolu francuskog nogometnog prvenstva u subotu je Lyon u gostima svladao Angers sa 3:0 i time je ostao u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Strijelci za Lyon bili su Christophe Jallet (13), Rachid Ghezzal (46) i Corentin Tolisso (81).

Nogometaši Monaca s minimalnih 1:0 pobijedili su Nicu na stadionu Louis II u Monte Carlu. Pobjednički pogodak u derbiju Azurne obale postigao je Bakayoko u 81. minuti, a Monaco je do tri boda stigao, iako je od 48. minute igrao s igračem manje, zbog isključenja Dirara.

Još jednu utakmicu bez primljenog pogotka čuvajući vrata Monaca odigrao je hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, dok je Mario Pašalić bio u početnoj postavi, a u 66. minuti zamijenio ga je Carrillo.

Ovom pobjedom Monaco se učvrstio na drugom mjestu ljestvice francuskog prvenstva s 45 bodova, šest više od trećeplasirane Nice. Na vrhu je daleko odmakao PSG koji ima 66 bodova, a u nedjelju ga očekuje vruće gostovanje u Marseillu.