HSV na krilima našeg dvojca

Liga UEFA: Olić i Petrić vuku HSV, Kranjčar i Pranjić 'out'

Udarne igle HSV-a i hrvatske reprezentacije ponovno su bili strijelci za svoj Hamburger SV koji je u 4. kolu skupine F Lige UEFA njihovim pogocima u Pragu svladao Slaviju.

Olić je doveo HSV u vodstvo u 30. minuti nakon što je u mrežu pospremio otpadak nakon udarca Petrića, dok je na konačnih 2-0 Petrić povisio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz 11-erca. Olić je odigrao čitavu utakmicu za HSV, dok je Petrić zamijenjen odmah nakon što je iskoristio kazneni udarac. Ovom pobjedom HSV je preuzeo vodstvo na ljestvici skupine F sa šest bodova.

Danijel Pranjić igrao je za Heerenveen do 70. minute u domaćem 1-2 porazu od Brage i teže se ozlijedio, dok je Niko Kranjčar igrao do 77. minute za Portsmouth koji je izgubio sa 2-3 na gostovanju kod Wolfsburga u skupini E. Ovim porazima i Heerenveen i Portsmouth su izgubili izglede za prolazak dalje, Heerenveen ima 0, a Portsmouth samo jedan osvojen bod, dok je Braga treća sa šest bodova. Dvoboj u Wolfsburgu sudio je naš ponajbolji sudac Ivan Bebek.

Ivan Turnia branio je svih 90 minuta za Lech iz Poznana koji je na svom terenu odigrao 1-1 protiv Deportiva iz La Corune.

Rezultati utakmica igranih sinoć:

SKUPINA E:
Heerenveen - Braga 1-2 (Gerald Sibon 19 / Renteria 35, Luis Aguiar 56)
Wolfsburg - Portsmouth 3-2 (Edin Džeko 3, Christian Gentner 23, Zvjezdan Misimović 74 / Jermain Defoe 11, Arnold Mvuemba 14)

SKUPINA F:
Slavia - Hamburger SV 0-2 (IVICA OLIĆ 30, MLADEN PETRIĆ 90+4-11m)
Aston Villa - Žilina 1-2 (Nathan Delfouneso 28 / Vladimir Leitner 16, Peter Styvar 19)

SKUPINA G:
Valencia - Club Brugge 1-1 (Nikola Žigić 60 / Antolin Alcaraz 19)
FC Kopenhagen - Rosenborg 1-1 (Mikael Antonsson 85 / Steffen Iversen 33)

SKUPINA H:
Lech - Deportivo 1-1 (Hernan Rengifo 41 / Diego Colotto 2)
Nancy - CSKA M. 3-4 (Monsef Zerka 5, Julien Feret 72, Basile Camerling 79 / Vagner Love 23, 62, 88, Ramon 33)