Luka zabio Stipi

Spartak je u Londonu bio na pragu velikog iznenađenja nakon što je vodio s 2:0, no Luka Modrić vratio je Spurse u život zabivši svoj prvi pogodak za Tottenham.

Nakon što je zagrebački Dinamo natjecanje u skupini D Kupa Uefa zaključio sa tri poraza i samo jednom pobjedom bilo je jasno kako Modre dalje vodi jedino čudo. No čuda se ne događaju svaki dan i Dinamo je ponovo ostao bez proljeća u Europi.

Uoči posljednjeg kola Dinamo, Spartak i NEC su imali po tri boda, međutim hrvatski prvak je imao uvjerljivo najlošiju razliku pogodaka. Jedini mogući scenarij po kojem bi Dinamo završio u sutrašnjem ždrijebu je poraz NEC-a u Nijmegenu od Udinesea sa pet pogodaka razlike, te trijumf Tottenhama u Londonu protiv Spartaka od najmanje četiri razlike.

Međutim, Tottenham i Spartak su remizirali 2:2, dok je NEC slavio protiv Udinesea 2:0, pa su plasman dalje osigurali Udinese, Tottenham i NEC. Spartak je u Londonu poveo 2:0 golovima Dzjube (23, 33) i u tim trenucima je bio u 16-ini finala. međutim domaćin je uspio izjednačiti, a strijelac prvog pogotka koji je vratio Tottenham u život bio je Luka Modrić u 67. minuti.

Šest minuta kasnije Huddleston je izjednačio. Jedan od najbolji igrača u Spartakovim redovima bio je vratar hrvatske vrste Stipe Pletikosa koji nije bio kriv niti za jedan pogodak. Modrić je odigrao svih 90 minuta u domaćim redovima.

U drugom dvoboju NEC je slavio protiv talijanskog sastava 2:0 golovima Johna (74) i Van Beukeringa (78) što je bilo dovoljno za prolaz.