Milan iščupao bod u Portsmouthu

Liga UEFA: City bolji od Schalkea

Nogometaši njemačkog bundesligaša Schalkea ugrozili su plasman u drugi krug Kupa Uefa nakon što su kod kuće izgubili od Manchester Citya 0:2.

Pogotke za engleski sastav kojem je to bila druga pobjeda i trenutačno vodi u skupini A postigli su Benjani Mwaruwari (32) i Stephen Ireland (66).

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 63. minute i uklopio se u sivilo domaće momčadi. Schalke je u tri susreta osvojio četiri boda i do konca natjecanja ima još samo jednu utakmicu, gostovanje u Nizozemskoj kod Twentea.

Od drugih utakmica najzanimljivi je bio onaj između Portsmoutha i Milana. Ancelottijeva momčad gubila je 0:2, no u zadnjih pet minuta Inzaghi i Ronaldinho izjednačili su rezultat. Spomenimo i poraz HSV-a doma protiv Ajaxa, kao i neuspjeh Partizana u Beogradu protiv Standarda iz Liegea.

SKUPINA A:

Schalke - Manchester City 0:2 (Mwaruwari 32, Ireland 66)

PSG - Racing Santander 2:2 (Kežman 5, Luyindula 32 / Traore 40-autogol, Colsa 55)

SKUPINA B:

Galatasaray - Metalist 0:1 (Edmar 81)

Olympiacos - Benfica 5:1 (Galletti 1, Patsatzoglou 17, Santo 24, 53, Belluschi 44 / Luiz 33)