Rusi ne posustaju

VIDEO Briljantni Zenit osigurao prvo mjesto, remi u Bjelorusiji

Prve dvije utakmice petog kola Lige prvaka odigrane su u Sankt Peterburgu i Borisovu.

Nogometaši Zenita upisali su i petu pobjedu u H skupini Lige prvaka nakon što su u Sankt Peterburgu pobijedili Valenciju 2:0, dok su BATE Borisov i Bayer Leverkusen u susretu E skupine odigrali 1:1.

Zenit je i prije ove utakmice izborio plasman u osminu finala, a pobjedom protiv Šišmiša osigurao je i prvo mjesto u skupini.

Ruski sastav je do pobjede stigao postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Oleg Šatov u 15. minuti, te Artem Dzjuba u 74. minuti. Valencia je posljednjih 10 minuta igrala s igračem manje nakon što je isključen Ruben Vezo.

U prvom susretu iz skupine E BATE Borisov i Bayer Leverkusen su remizirali 1:1. Domaćin je poveo već u 2. minuti golom Mihajla Gordeičuka, a izjednačio je Admir Mehmedi u 68. minuti.

Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer zbog ozljede, a Dario Krešić je utakmicu pratio s gostujuće klupa za pričuve.

VIDEO Zenit - Valencia 2:0

VIDEO BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1