Liga prvaka: Terry čovjek odluke protiv Rome

U trećem kolu Lige prvaka londonski Chelsea na domaćem je terenu teškom mukom pobijedio Romu, a jedini strijelac na utakmici bio je John Terry u 77. minuti. Barca je pak razmontirala Basel 5:0, a Inter je zaustavio nepobjedive Ciprane iz Famaguste.

Druga večer trećeg kola Lige prvaka nije nam ponudila pregršt golova poput prethodne. Vidjeli smo samo 17 golova, što se čini malo nakon 36 prošle večeri.

U derbi susretu Chelsea je došao do pobjede protiv Rome, koja bi trenera Spalettija mogla koštati trenerskog posla. U tvrdoj utakmici Rimljani su se dobro branili sve do 77. minute, kada im je nakon kornera John Terry glavom zabio i povratka za goste više nije bilo.

Bordeaux je u istoj skupini također došao do minimalne pobjede na domaćem terenu protiv Cluja, i sad se situacija na tablici potpuno zakomplicirala.

Barcelona je odigrala još jednu fenomenalnu utakmicu. Protiv slabašnog Basela Katalonci su zabijali iz svih pozicija i na kraju na gostovanju stigli do 5:0 pobjede. Messi, Bueswuets, Krkić i Xavi bili su strijelci, i Barca polako osigrava prvo mjesto u skupini.

U drugom susretu, Sporting je na iznenadio Šahtar u gostima pogotkom Liedsona u 77. minuti, i time se vratio u igru za potencijalni prolazak dalje.

Izvrsnu utakmicu vidjeli su i gledatelji u Madridu, gdje je domaći Atletico odigrao nerješeno protiv uvijek opasnog Liverpoola. Keane je donio prednost gostima, a konačnih 1:1 postavio je Simao u 83. minuti.

PSV je pak doma došao do prve pobjede doma protiv Marseillea 2:0, a golove za Nizozemce zabio je Danny Koevermans.

Ciparska Famagusta konačno je doživjela poraz. U gostima u Milanu nisu uspjeli izvući bod protiv Intera, ali domaćin ih nije ni nadigrao. Pobjedu Murinhovoj momčadi osigurao je Adriano u 44. minuti.

Werder je i treći put remizirao, ovaj put u gostima kod Panathinaikosa.

Sljedeće kolo Lige prvaka igra se za dva tjedna.