Liga prvaka: Sudac oduzeo pobjedu Atleticu

U četvrtom kolu skupina Lige prvaka Liverpool je odigrao s Atleticom iz Madrida 1:1 na Anfieldu, a bod je domaćima donio Steven Gerrard, iz sumnjivog jedanaesterca dosuđenog u 93. minuti.

Nedvojbeno najjači susret prve večeri 4. kola skupina Lige prvaka odigrali su Redsi iz Liverpoola i Atletico iz Madrida. Španjolci su se predstavili u vrlo dobro izdanju, a prekrasan pogotak Maxija Rodrigueza u 37. minuti ono je što ćemo pamtiti s ove utakmice.

Nažalost, u utakmicu se umiješao švedski sudac Hansson, koji nije dosudio dvaput kazneni udarac za Atletico, iako ne bi pogriješio da je pokazao na bijelu točku, a onda u 93. minuti sudi penal za Liverpool, nakon kontakta Gerrarda u Pernije, što je bila u najmanju ruku dvojbena odluka. Gerrard je zabio jedanaesterac i donio bodove Redsima, a Atleticovi igrači bijesni su napustili teren. U drugom dvoboju te iste skupine Marseille je lako svladao PSV 3:0, no Atletico i Liverpool imaju veliku prednost i već su jednom nogom u osmini finala Lige prvaka.

Ciparska Famagusta odigrala je još jednu junačku utakmicu. Protiv Mourinhovog Intera izborili su bod, a krajnji rezultat 3:3 govori puno o uzbudljivosti ovog dvoboja. Ciprani su čak i vodili 3:2, a onda je u 80. minuti Cruz je dao gol i postavio konačni rezultat, a domaćinima oduzeo povijesnu pobjedu koja im se smiješila.

Roma je deklasirala Chelsea na Olimpicu. Panucci jednom, a Vučinić dvaput bili su strijelci za Romaniste, za uvjerljivih 3:1 i povratak pobjedničkim navikama Spalettijeve momčadi. Sjajan je bio i Panathinaikos, koji je u gostima u Bremenu zabio tri komada domaćima.

Barcelona je pak olako shvatila domaćinstvo protiv slabašnog Basela. Messi je donio prednost Kataloncima, a njihovu bahatost Švicarci su kaznili u 82. minuti izjednačujućih golom Derdyoka. Srnin Šahtar doživio je novi poraz od Sportinga i time značajno umanjio svoje izglede za prolazak dalje. Rumunjski Cluj također je sve upropastio porazom doma od Bordeauxa.

Sutra se igra preostalih 8 susreta 4. kola Lige prvaka, od kojih će svakako najzanimljiviji biti sudar Real Madrida i Juventusa na Santiago Bernabeu.

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷