novi pad bavaraca

VIDEO Bayern zaleđen u Rusiji, čudo u Istanbulu

Nakon poraza od Borussije Dortmund u njemačkom derbiju momčad Carla Ancelottija doživjela je novi šokantan poraz...

Nogometaši ruskog Rostova priredili su veliko iznenađenje pobijedivši njemačkog velikana Bayern 3-2 u susretu 5. kola D skupine Lige prvaka.

Bayern je i prije ove utakmice osigurao prolaz u osminu finala, međutim ovim porazom praktički je ostao bez izgleda za osvajanje prvog mjesta u skupini. Atletico Madrid u iduća dva ogleda mora osvojiti jedan bod i bit će pobjednik skupine.

Njemački prvak je na otvaranju ovogodišnje Lige prvaka u Münchenu deklasirao Rostov 5-0 i nitko nije očekivao kiks Bavaraca. Posebice nakon što je Bayern poveo u 35. minuti golom Douglasa Coste. No ruski doprvak je golovima Sardara Azmouna (44) i Dmitrija Poloza (49-11m) okrenuo rezultat. Juan Bernat je u 52. minuti izjednačio na 2-2, međutim, veliko slavlje domaćinu donio je Christian Noboa sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 66. minuti.

Bio je to drugi uzastopni poraz Bayerna koji je proteklog vikenda u prvenstvu izgubio od Borussije Dortmund 0-1.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Atletico Madrid i PSV Eindhoven. Španjolskom sastavu treba bod za osvajanje prvog mjesta.

U B skupine Bešiktaš i Benfica su u Istanbulu pred 40,000 gledatelja odigrali 3-3 premda su gosti do 58. minute vodili 3-0.

Portugalci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme postigavši tri gola u prvih pola sata utakmice. Strijelci su bili Goncalo Guedes (10), Nelson Semedo (25) i Ljubomir Fejsa (31).

Činilo se kako je gosti rutinski odraditi nastavak utakmice i pobjedom osigurati plasman u osminu finala. Međutim, Bešiktaš je velikim preokretom u drugom poluvremenu uspio izjednačiti. Na koncu su gosti strahovali i za jedan bod. Tvorci velikog preokreta bili su Cenk Tosun (58), Ricardo Quaresma (83-11m) i Vincent Aboubakar (89).

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Napoli i Dynamo Kijev.

Na ljestvici vodi Benfica s osam bodova, Bešiktaš ima sedam baš kao i Napoli, no Talijani imaju utakmicu manje, a na začelju je kijevski Dynamo s jednim bodom.

Skupina D

Rostov - Bayern 3-2 (Azmoun 44, Poloz 49-11m, Noboa 66 / Costa 35, Bernat 52)