Ciprani ipak ispali iz Europe

Liga prvaka: Roma i Chelsea idu dalje

U posljednjem kolu skupine A Lige prvaka Roma i Chelsea pobjedama su osigurali plasman u osminu finala elitnog klupskog natjecanja, dok je ciparska Famagusta porazom od Panathinaikosa ostala bez europskog proljeća.

Nakon sigurne 2:0 pobjede doma protiv Bordeuaxa, Splattijeva Roma osigurala je prvo mjesto u jakoj skupini A i tako nadvisila moćni Chelsea, koji se morao zadovoljiti drugom pozicijom i lošijim ždrijebom u nastavku natjecanja.

Roma je igrala poletno i lepršavo, posebno u drugom poluvremenu, a junaci utakmice su Brighi i Totti, strijelci pogodaka koji su pali u posljednjih pola sata utakmice. Bordeaux je također imao svojih prilika u ovom dvoboju, ali Francuzi koji nisu poznati po dobroj igri u gostima na kraju su se morali zadovoljiti proljetnim nastupom u Kupu UEFA.

Scolarijev Chelsea nije u vrhunskoj formi, o čemu svjedoči i teško izborena pobjeda protiv rumunjskog Cluja na domaćem terenu. Abramovićeve trupe povele su golom Kaloua u 40. minuti, no Rumunji su izjednačili pogotkom Konea u nastavku utakmice. Ipak, Didier Drogba u 71. minuti donio je pobjedu svom brazilskom menadžeru, ali igra Chelseaja neće ostati u dobrom sjećanju navijačima.

Nažalost, apsolutni hit sezone, ciparska Famagusta oprostila se od europskih natjecanja. Iako su igrali fenomenalno cijele jeseni i umalo izborili osminu finala Lige prvaka, poraz od Panathinaikosa u posljednjem kolu odnio im je čak i priliku za proljetni nastup u Kupu UEFA, budući da je Inter izgubio od Werdera u drugoj utakmici skupine. Tako je grčki PAO preuzeo vrh grupe, a Mourinhova momčad morat će s lošeg drugog mjesta čekati ždrijeb osmine finala.

U skupini D Liverpool je sigurnom pobjedom u Eindhovenu osigurao prvo mjesto u skupini. Iako su Nizozemci vodili, golovima Babela, Riere i N'Goga Redsi su preokrenuli susret i došli do četvrte pobjede u grupi. Atletico je odigrao tek 0:0 u Marseilleu i tako ostao bez vrha skupine kojeg je držao veći dio jeseni.

U pomalo dosadnoj skupini C Barcelona si je dopustila domaći poraz od Shakhtara. Ukrajinci nisu imali milosti prema rezervnoj momčadi Katalonaca, no ni to im nije bilo dovoljno da prođu dalje, jer je Sporting odnio bodove na gostovanju kod Basela i time osigurao drugo mjesto, odmah iza velike Barce.

Sutra se igraju posljednje utakmice skupina od E do H.