Preokret PSG-a

VIDEO Preokret Barce u Njemačkoj, spektakl u Glasgowu!

Pregršt golova postignuto je u drugom kolu Lige prvaka u skupinama A, B i C.

I dok je u najiščekivanoj utakmici večeri, onoj između Atletico Madrida i Bayerna pao tek jedan pogodak, na ostalim susretima Lige prvaka sve je prštalo od golova.

Barcelona je u skupini C uz dosta muke ipak došla do 2:1 pobjede u Mönchengladbachu kod Borussije koja je povela golom Thorgana Hazarda u 34. minuti.

Nijemci su tu prednost zadržali sve od sredine drugog dijela kada Arda Turan izjednačava. Bilo je to u 66. minuti, a Turčin je u igru ušao u 60. umjesto Ivana Rakitića.

VIDEO Borussia Mönchengladbach - Barcelona 1:2

Pobjedu je Barci donio Gerard Pique koji je u 74. bio najprisebniji nakon šuta Luisa Suareza i obrane domaćeg vratara Yanna Sommera.

Sjajnu utakmicu u istoj ovoj skupini odigrali su Celtic i Manchester City. Završilo je 3:3, Škoti su triput vodili, Englezi se triput vraćali, ali nisu uspjeli preokrenuti.

Moussa Dembele je zabio već u trećoj, a Fernandinho izjednačio u 12. minuti nakon čega na scenu stupa Raheem Sterling s autogolom u 20. i golom za poravnanje u 29. minuti.

VIDEO Celtic - Manchester City 3:3

Početkom nastavka Dembele postiže svoj drugi gol da bi Nolito u 55. postavio konačan rezultat.

Skupina B donijela je dvoboje u Napulju i Istanbulu. Podno Vezuva je Napoli sa 4:2 pobijedio Benficu protiv koje je jedno vrijeme imao i četiri gola prednosti. Dries Mertens je zabio dva gola, a po jednog su dodali Marek Hamšik i Arkadiusz Milik dok su za goste strijelci bili Goncalo Guedes i Eduardo Salvio.

Bešiktaš je golom Ricarda Quaresme vodio protiv Dinamo Kijeva sve do 65. minute kada izjednačenje i bod gostima donosi Viktor Cigankov.

VIDEO Napoli - Benfica 4:2

U skupini A Arsenal je s dva gola Thea Walcotta sredio Basel (2:0) dok je Ludogorec u Sofiji izgubio od PSG-a 1:3. Bugari su poveli preko Natanaela u 16. minuti, krajem prvog dijela Blaise Matuidi je izjednačio, Edinson Cavani s dva gola donio pobjedu francuskom prvaku.

Skupina A

Arsenal - Basel 2:0 (Walcott 7', 26')
Ludogorec - PSG 1:3 (Natanael 16' / Matuidi 41', Cavani 55', 60')

Skupina B

Napoli - Benfica 4:2 (Hamšik 20', Mertens 51', 58', Milik 54' / Guedes 71', Salvio 86')
Bešiktaš - Dinamo Kijev 1:1 (Quaresma 29' / Cigankov 65')

Skupina C

Borussia Mönchengladbach - Barcelona 1:2 (Hazard 34' / Turan 66', Pique 74')
Celtic - Manchester City 3:3 (Dembele 3', 47', Sterling 20'-ag / Fernandinho 12', Sterling 29', Nolito 55')