potop bešiktaša

PSG se u punom sastavu obrukao pred svojim navijačima: Arsenalu jedinica

Završena je grupna faza natjecanja Lige prvaka u skupinima A, B, C i D...

Odigrano je prvih osam utakmica posljednjeg 6. kola grupne faze natjecanja Lige prvaka. Najveće iznenađenje dogodilo se u skupini A gdje je Ludogorec uzeo bod u gostima kod PSG-a i na taj način omogućio Arsenalu da osvoji skupinu. Topnici su u drugom susretu slavili kod Basela s 4:1 na krilima Lucasa Pereza koji je postigao hat-trick.

PSG je samo trebao pobjedu protiv bugarskog prvaka Ludogoreca da osvoji skupinu A, međutim na kraju je odigrao tek 2:2. Gosti su dva puta vodili, a PSG je od potpunog debakla spasio Di Maria u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Takvim raspletom u Parizu Arsenal je trebao pobjedu u Švicarskoj kod Basela te je do nje lako i došao. Hat-trick Lucasa Pereza omogućio je Arsenalu da nakon manje od 50 minuta riješi pitanje pobjednika. Alex Iwobi dodao je četvrti, a utješni gol za Švicarce zabio je Doumbia.

U najneizvjesnijoj skupini B prolaz su osigurali Napoli i Benfica, a u Europa ligu otišao je Bešiktaš. Napoli je prvo mjesto osigurao 2:1 pobjedom u Portugalu, dok se Bešiktaš sam pokopao u Kijevu gdje je poražen od Dinama s čak 6:0.

Domaćin je poveo, a nakon toga izborio i jedanaesterac uz crveni karton gostiju koji su se nakon toga raspali. Do kraja je Bešiktaš ostao bez još jednog igrača, a Dinamo je to iskoristio da zabije pola tuceta pogodaka i oprosti se od Europe.

U skupini C Barcelona je domaćom pobjedom 4:0 protiv Borussije Mönchengladbach potvrdila osvajanje prvog mjesta u skupini. Lionel Messi probio je obranu gostiju, a onda je Arda Turan postigao iduća tri pogotka.

U drugom susretu u skupini Manchester City je sa šarenim sastavom odigrao tek 1:1 protiv Celtica. Oba pogotka pala su u prvih osam minuta utakmice, a onda su uslijedili promašaji, obrane i poništeni golovi.

U najjačem paru večeri Bayern je na Allianz Areni slavio protiv Atletico Madrida s minimalnih 1:0, a gol vrijedan tri boda upisao je Robert Lewandowski. Atletico je još uoči posljednjeg kola osvojio skupinu, a Bayern je pobjedom uzvratio za poraz u 2. kolu.

Europa ligu izborio je ruski Rostov, koji je izdržao sve nalete PSV-a i odigrao 0:0 u Nizozemskoj.

Rezultati utakmica zadnjega, 6. kola Lige prvaka:

SKUPINA A

Basel - Arsenal 1-4 (Doumbia 78/Lucas Perez 8, 16, 47, Iwobi 54)

PSG - Ludogorec 2-2 (Cavani 61, di Maria 90+1/Misidjan 15, Wanderson 69)

1 Arsenal 6 4 2 0 18 6 14
2 Paris St Germain 6 3 3 0 13 7 12
-------------------------
3 Ludogorec 6 0 3 3 6 15 3
4 FC Basel 6 0 2 4 3 12 2

SKUPINA B

Benfica - Napoli 1-2 (Jimenez 88/Callejon 61, Mertens 79)

Dinamo Kijev - Bešiktaš 6-0 (Besjedin 9, Jarmolenko 30pen, Buljavski 33, Gonzalez 45+3, Sidorčuk 60, Moraes 77): CK: Beck (Beš, 29), Aboubacar (Beš, 56)