Maribor se spasio u 117. minuti

Nastavlja se boj za Ligu prvaka: Ovo je svih 10 parova trećeg pretkola

Kompletirano je drugo pretkolo Lige prvaka i znamo tko igra s kim u idućoj rundi kvalifikacija.

Odigrano je i preostalih pet uzvratnih utakmica drugog pretkola Lige prvaka, a prolaz dalje izborili su Crvena zvezda, Maribor, Qarabag, Rosenborg i Kopenhagen.

Na dramatičan način prolaz je izborio slovenski prvak Maribor. Na gostovanju kod AIK Stockholma poslije 90 minuta rezultat je bio 2:1 za domaćine i, s obzirom na to da je prva utakmica završila istim rezultatom u korist Mariborčana, krenulo se u produžetke u kojima su Šveđani poslije nepune tri minute postigli pogodak i stigli do prednosti od 3:1. Bio je to rezultat koji je AIK vodio u treće pretkolo, ali onda se u 117. minuti ukazao rumunjski napadač Alexandru Cretu i zabio za 3:2, na temelju kojih Maribor ide dalje zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Kako je ždrijeb trećeg pretkola održan još protekli tjedan, a neki klubovi nisu morali igrati drugo pretkolo, tako je sada poznato svih 10 parova, od kojih je šest u dijelu ždrijeba za prvake i četiri u dijelu ždrijeba za neprvake.

Prve utakmice igrat će se u utorak i srijedu 6. i 7. kolovoza, dok su svi uzvrati na rasporedu u utorak 13. kolovoza.