Henry spasio Barcu

Liga prvaka: Manchester propustio potopiti Inter usred Milana

Napokon je krenulo najbolje svjetsko nogometno natjecanje u kojem igraju najbolji nogometaši svijeta. Fergusonova momčad propustila je osvetiti svog trenera u Milanu i tako već u prvoj utakmici osigurati prolaz. Henry je izvukao Barcu u Lyonu, Van Persie donio Arsenalu minimalnu prednost, a Atletico i Porto odigrali su ljepoticu večeri.

U Milanu su se nakon mjeseci prepucavanja napokon našli Ferguson i Mourinho 'oči u oči'. Portugalac je zaustavio Fergusona s Portom u Ligi prvaka prije pet godina, a duguje mu i štošta iz Premiershipa. Sir Alexovi momci propustili su pobijediti Intera u Milanu, a za to su imali nekoliko prilika.

Bila je to odlična utakmica talijanskog i engleskog prvaka s puno šansi, a posebno su se ispromašivali 'crveni vragovi'. Inter je imao utakmicu pod kontrolom tek početkom drugog dijela, a dojam je da je Fergusonova momčad potpuno nadigrala Mourinhove trupe usred Milana. Šteta, na kraju je ostalo 0:0, ali to uzvratu daje još veću draž.

Arsenal je nakon razočaranja u prvenstvu napokon ugledao malo sunca. 'Dječji vrtić' Arsenala imao je pregršt prilika na svom stadionu protiv Rome, no jedina koju su iskoristili bio je 11-erac Van Persiea u 37. minuti. Wenger je opet ludovao jer mogli su Topnici sve riješiti u Londonu. Kako će mladi igrači Arsenala izdržati pakao Rima vidjet ćemo za dva tjedna.

U Madridu je odigrana najljepša utakmica. Atletico je poveo golom Maxija Rodrigueza već u trećoj minuti utakmice. Portu je izjednačenje donio Lisandro Lopez u 22. minuti, a Forlan na samom kraju prvih 45 minuta vratio vodstvo domaćinu. Novo izjednačenje gostima donosi ponovo Lisandro u 72. minuti što je bio i konačan rezultat. Porto tako ima veliku šansu u uzvratu osigurati četvrtfinale.

Lyon je još jednom majstorijom Juninha imao Barcu u šaci, no Henry je donio mir pred uzvrat u Kataloniji. Brazilac je u Lyonu domaćinu donio prednost u sedmoj minuti nevjerojatnim golom iz slobodnjaka. Bio je to još jedan gol tipičan za ovog maestralnog Brazilca, koji je jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca u povijesti. Barcu je spasio Henry u 67. minuti te potvrdio svoju odličnu formu.