Barca i Šahtar podijelili 'petarde'

Liga prvaka: Galinović najzaslužniji za rušenje Mourinhove vojske

Za razliku od jučerašnje siromašne večeri, drugi dan 5. kola Lige prvaka donio nam je mnoštvo golova i uzbuđenja. Neki su svoju sudbinu riješili sa stilom, dok su ju drugi dodatno zakomplicirali ugrozivši tako plasman u sljedeći krug.

U skupini A Chelsea je poveo golom Anelke u 60. minuti, no osam minuta prije kraja Diarra je golom vratio neizvjesnost u ovoj skupini. Lampard je zbog dva gruba prekršaja zaradio dvostruku opomenu i isključenje. Roma je slavila u Cluju. Dva gola postigao je Brighi (12, 64), a jedan je pospremio i Totti u 23. minuti, dok je za domaće strijelac bio Kone u 30. minuti. Rasplet ove skupine gledat ćemo u posljednjem kolu utakmica po skupinama.

U skupini B Anorthosis je bio na pragu velikog iznenađenja. Vodili su protiv Werdera pogocima u Nicolaua (62) i Savija (68) koji su zabili u razmaku od šest minuta. No slavlje je pokvario Boenisch u 88. minuti zabivši za izjednačenje Nijemaca. Panathinaikos je poveo golom Sarriegija u 67. minuti, a naš Mario Galinović pobrinuo se da tako i ostane. Bila je ovo još jedna sjajna večer bivšeg hrvatskog reprezentativca, a protiv Intera je igrao i Ante Rukavina koji je ušao u sudačkoj nadoknadi.

U skupini C Šahtar je uvjerljivom pobjedom osigurao treće mjesto i Kup UEFA. Pregazili su najslabiju momčad ovogodišnje Lige prvaka Basel s velikih 5:0. Strijelci za Srninu momčad bili su junak susreta Jadson (32, 65, 72) te Willian u 51. minuti i Seleznyov u 75. Druga utakmice ove skupine bile je još efikasnija. Barcelona je došla u Lisabon i bezobrazno Sportingu utrpala pet komada. Domaćini su uspjeli postići tek dva počasna, no to nije umanjilo Barcinu petardu.

Atletico i Liverpool u skupini su C osigurali i matematički osminu finala. Madrižani su poveli u prvom poluvremenu s dva gola razlike protiv PSV-a golovima Simaa u 14. i Maxi Rodrigueza u 28. minuti. Za goste je smanjio Koevermans početkom drugog dijela utakmice (47), no to nije bilo dovoljno za bod Nizozemaca. Liverpool je golom kapetana Gerrarda sve riješio u 23. minuti. Marseille nije uspio ponoviti uspjeh od prošle godine kada su Francuzi slavili na Anfieldu.