Liga prvaka: Celtic se zbilja nikad ne predaje

Nogometaši škotskog Celtica uspjeli su nadokanditi poraz iz Glasgowa u uzvratnoj utakmici protiv Dinama iz Moskve. Nakon 0:1 kod kuće, Škoti su slavili 2:0 u Moskvi i tako izborili plasman u završno pretkolo Lige prvaka...

Mnogi su ih otpisali nakon poraza 0:1 u prvoj utakmici, ali škotski Celtic još jednom je pokazao da se nikad ne predaje. Protiv neugodnog ruskog doprvaka Dinama slavili su Škoti usred Moskve i tako došli na korak do plasmana u Ligu prvaka.

Celtic je poveo golom McDonalda 45. minuti i tim pogotkom izborio produžetke, da bi Samaras u 90. minuti novim zgoditkom odveo svoju momčad dalje. Rusi će se morati zadovoljiti nastupom u 4. pretkolu Europske lige.

Najugodnije iznenađenje prošlosezonske Lige prvaka, bjeloruski BATE Borisov, ovaj je put zapeo rano. Latvijski Ventspils bio je koban za najbolji bjeloruski klub. Poraz 0:1 u Latviji nisu uspjeli nadoknaditi, ispali su Bjelorusi na gol u gostima nakon trijumfa doma 2:1.