Ušao pa ispao tragičar

VIDEO Drama u Madridu: Atletico nakon 16 penala izbacio PSV!

Tijekom ukupno 210 minuta nije bilo golova pa je odluka morala pasti izvođenjem jedanaesteraca.

U četvrtfinale Lige prvaka plasirao se i Atletico Madrid koji je na penale (8:7) eliminirao PSV nakon što niti u Eindhovenu niti u Madridu nije bilo golova.

Od 16 penala promašio je jedino napadač PSV -a Luciano Narsingh, kojeg je trener Phillip Cocu uveo u igru u 118. minuti upravo zbog penala. Narsinghov udarac završio je na gredi, a Atletico je prošao u četvrtfinale, puno teže od očekivanoga.

U 14. minuti Griezmann s pet metara pogađa vratara Zoeta u najboljoj prilici prvog dijela, u kojem su Nizozemci bili ravnopravna momčad. U 58. minuti nevjerojatna prilika za PSV - udarac Locadie iskosa vratar Oblak skreće u vratnicu, a odbijenu loptu De Jong glavom upućuje prema mreži, no Filipe Luis također glavom spašava prazna vrata Atletica.

U 62. minuti vratar PSV-a Zoet brani opasan udarac Filipe Luisa, a u 85. minuti nizozemski vratar je obranio i udarac Torresa. Bila je to i posljednja šansa u regularnom dijelu.

Pred 50.000 gledatelja na stadionu Vicente Calderon sudio je Mark Clattenburg iz Engleske.

VIDEO Atletico Madrid - PSV 8:7 (0:0)

Penali: 0-1 Van Ginkel, 1-1 Griezmann, 1-2 Guardado, 2-2 Gabi, 2-3 Proepper, 3-3 Koke, 3-4 Brouma, 4-4 Saul, 4-5 Moreno, 5-5 Torres, 5-6 Lestienne, 6-6 Gimenez, 6-7 Arias, 7-7 Felipe Luis, Narsingh greda, 7-8 Juanfran

ATLETICO: Oblak; Filipe Luis, Godin (Lucas, 88), Gimenez, Juanfran; Gabi, Fernandez (Torres, 56), Niguez, Koke; Carrasco (Kranevitter, 76), Griezmann

PSV: Zoet; Willems (Brenet, 76), Moreno, Ismat-Mirin, Bruma; Arias, Van Ginkel, Guardado, Proepper, Locadia (Lestienne, 88), De Jong (Narsingh, 118)