Danci se provukli

VIDEO Debakl Ajaxa u Rusiji, Borussia utrpala šest komada

Završen je play-off za najcjenjenije klupsko natjecanje na svijetu.

Osim utakmice Red Bull Salzburg - Dinamo, play-off Lige prvaka kompletiran je još četirima utakmicama.

Nastup u Ligi prvaka izborili su Borussia Mönchengladbach, Manchester City, Rostov i Kopenhagen.

Iznenađenje večeri priredio je Rostov, drugoplasirana momčad ruskog prvenstva. Oni su na svom stadionu u Rostovu na Donu nokautirali Ajax sa 4:1 i s ukupnih 5:2 izborili po prvi put plasman u LP.

Azmoun, Erokhin, Noboa i Poloz su potopili Nizozemce koji su preko Klaassena postići tek počasni pogodak.

VIDEO Rostov - Ajax 4:1

Na Cipru je APOEL pogotkom Soterioua u 69. minuti anulirao prednost Kopenhagena iz prve utakmice, ali Danci u 86. preko Santandera izjednačavaju na 1:1 što im je bilo dovoljno za prolaz.

Manchester City je i u uzvratu pobijedio Steauu - nakon bukureštanskih pet komada na Etihadu je bilo 1:0 (strijelac Delph u 56. minuti).

Najefikasnija je bila Borussia Mönchengladbach koja je sa 6:1 svladala Young Boyse iz Berna (ukupno 9:2). Po tri gola su postigli Raffael i Thorgan Hazard, dok je za goste precizan bio Ravet.