Junački otpor

Lewandowski spriječio veliku blamažu Kovačevog Bayerna, Eintracht ispao od četvrtoligaša!

Bavarski gigant izvukao se u samom finišu dvoboja, presudio je poljski centarfor.

Drochtersen/Assel - Bayern (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvom kolu Kupa Njemačke nogometaši Bayerna su uz dosta muke eliminirali četvrtoligaša Drochtersen/Assel.

Završilo je 0:1 za goste iz Bavarske koji su pobjednički pogodak postigli u 82. minuti, kada je strijelac bio Robert Lewandowski na asistenciju Leona Goretzke.

Domaćini su hrabro odolijevali napadima Bayerna čiji je trener Niko Kovač na teren poslao najjaču postavu (jedini koji nije igrao je David Alaba). Da su izdržali još 10-ak minuta, dvoboj bi otišao u produžetke što bi samo po sebi već bilo senzacionalno. No, Lewandowski je poštedio Kovača i navijače Bayerna tog velikog stresa...

Inače, prolaz dalje su minimalnim pobjedama izborili i Wolfsburg, Duisburg i Bayer Leverkusen. S identičnih 1:6 su kao gosti slavili Werder Bremen i Hoffenheim, a najveće iznenađenje je ispadanje Eintracht Frankfurta, kluba koji je s Nikom Kovačem na klupi prije tri mjeseca u finalu u Berlinu srušio Bayern i osvojio trofej, da bi ove subote izgubio kod četvrtoligaša Ulma s 2:1 i oprostio se od Kupa za ovu sezonu.