Leonardo se pravda: Nismo loši, dobro izgledamo

Trener Milana Leonardo nije nezadovoljan igrom svojih nogometaša, iako mu klub tone sve dublje na ljestvici Serie A...

Dvije pobjede, dva poraza i remi, bilanca su ulaska u talijansko nogometno prvenstvo Milanovih igrača koje od početka ove sezone vodi trener Leonardo.

Posljednji poraz, nakon kojeg zauzimaju 11. mjesto ljestvice koja broji dvadeset klubova, Rossonerima je nanijela momčad Udinesea (1-0), kod koje su gostovali na Friuliju u sklopu utakmica petoga kola. Susret je pogotkom odlučio Antonio Di Natale u 22. minuti.

'Nakon pogotka Udinese se okrenuo branjenju svojeg gola, pa nam je put do pozitivnog rezultata bio otežan. Stvorili smo nekoliko izrazitih prilika u drugome poluvremenu, no nažalost, kako nam se to već neko vrijeme događa, posjed lopte i šanse ne možemo okruniti pogocima. Kako bilo, ne može se reći da nismo bili oštri i da nismo dobro izgledali na terenu. Osobno smatram da smo zaslužili barem bod,' kaže Leonardo, u čijoj se momčadi vidi nedostatak inspiracije u realizaciji.

Tri pogotka u pet kola svakako ne ulijevaju povjerenje, kao niti slaba igra nositelja Ronaldinha i Pata.

'U ovome trenutku nam nedostaje završnica. Suparnici su koncentrirani na markiranje Pata koji se trudi, ali mu ne ide. Niti Ronaldinho ne igra loše,' nije dozvolio kritiku svojih uzdanica Leonardo.