Gosti oštećeni

Leko iz penala srušio Rijeku: Kek pobjesnio na suce, Lokomotiva opet ispred Hajduka

U zadnjem dvoboju 24. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive svladali Rijeku s 1-0 (0-0), te ponovno preuzeli treće mjesto na ljestvici ispred Hajduka.

Dvoboj druge i četvrte momčadi lige nije opravdao očekivanja, igrao se vrlo slab nogomet u Zagrebu, bez gotovo ijedne prilike. Trenutak odluke zbio se u 88. minuti kada je igrač gostiju Marco Vešović srušio u kaznenom prostoru Antu Rukavinu, a sudac Križarić dosudio jedanaesterac.

Bivši igrač Dinama Jerko Leko bio je siguran s "bijele točke", a bio je to i jedini udarac u okvir vrata Lokomotive na cijeloj utakmici. Trener Rijeke Matjaž Kek žestoko se okomio na suce i zbog toga je isključen. Je li bio penal otkrit će sudačka analiza, ali  Rijeka je, čini se, oštećena u 10. minuti kada je poništen pogodak Marinu Tomosovu zbog navodnog zaleđa.

Na ljestvici vodi Dinamo s 62 boda, Rijeka je ostala druga s 17, Lokomotiva je sada treća s 38 bodova, a Hajduk četvrti s 36.

Pred 500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Križarić iz Čakovca.

Strijelac: 1-0 Leko (89-11m)