'Ako mogu ja, mogu i oni'

Legendarni Rivaldo VRATIO se nogometu u 43. godini!

Bivši najbolji nogometaš svijeta Brazilac Rivaldo u 43. godini vratio se na nogometne terene.

Rivaldo je nastupio za Mogi Mirim, klub u kojem je predsjednik, u dvoboju druge lige protiv Nautica. Rivaldo je igrao do 68. minute i do njegovog izlaska gosti su vodili 1-0. Dvije minute nakon što je legendarni Brazilac napustio teren njegovi suigrači su izjednačili, a dvije minute prije kraja utakmice postigli pobjednički pogodak. Bila je to prva pobjeda Mogi Mirima u 11 kola.

"Nakon 15 mjeseci pauze počeo sam trenirati i igrat ću povremeno. Želim inspirirati mlade igrače da pruže svoj maksimum. Ako ja sa 42 godine mogu igrati, onda oni moraju još bolje," kazao je Rivaldo koji je 1999. godine bio proglašen najboljim igračem na svijetu u izboru Fife.

Mogi Mirim se trenutačno nalazi na začelju druge lige s pet bodova manje od zone spasa.

"Situacija nije blistava, ali do kraja sezone još je dovoljno utakmica," dodala je bivša zvijezda Barcelone i Milana.