Nova golijada

Raspucani Las Palmas zasjeo na vrh Primere, asistencija Livaje

Nogometaši Las Palmasa s uvjerljivih su 5-1 svladali Granadu i zasjeli na vrh ljestvice španjolske Primere.

Dvostruki strijelac bio je El Zhar (23, 69), a po jedan pogodak postigli su Boateng (51), Momo (72) i Araujo (85). Jedini strijelac za goste, koji su na poluvremenu imali odličnih 1-1, bio je Boga (45).

Bivši mladi hrvatski reprezentativac Marko Livaja bio je asistent kod drugog pogotka za Las Palmas, koji je glavom postigao Kevin-Prince Boateng. Livaja je igrao do 72. minute, kad ga je zamijenio strijelac posljednjeg pogotka za Sergio Araujo. Livaja je u 22. minuti zaradio žuti karton zbog simuliranja.

Istovremeno s utakmicom Las Palmas - Granada, Alaves je ugostio Sporting Gijon, a taj je dvoboj završio bez pobjednika 0-0. Hrvatski reprezentativac Duje Čop odigrao je cijelu utakmicu za Sporting.

Las Palmas je u prva dva kola ostvario dvije pobjede uz gol-razliku 9-3 te se nalazi na vrhu ljestvice, ispred Real Madrida i Sportinga. Alaves je na 11. mjestu s dva boda, dok je Granada ostala na jednom bodu i na 17. je mjestu.