SAD razbio Honduras

Meksiko na vrhu, Chicharito izjednačio rekord

Meksiko je pobijedio Kostariku 2:0, a SAD Honduras čak 6:0...

Napadač meksičke nogometne reprezentacije Javier Hernandez pogotkom u 2-0 (2-0) pobjedi protiv Kostarike u susretu 3. kola završnog kruga kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. u Ciudad Mexicu izjednačio se s Javierom Borgettijem na vrhu strijelaca svoje reprezentacije svih vremena.

"Chicharito" je doveo Meksiko u vodstvo već u 7. minuti, a to je bio njegov 46. pogodak u reprezentativnom dresu u karijeri. Konačnih 2-0 postavio je Nestor Araujo u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Ovom pobjedom Meksiko je zasjeo na vrh ljestvice sa sedam bodova, jednim više od druge Kostarike.

Pod vodstvom novog izbornika Brucea Arene SAD su u San Joseu svladale Honduras sa 6-0 (3-0) i osvojile prve bodove. Trostruki strijelac bio je veteran Clint Dempsey (32, 49, 54), no prva dva gola postigli su Lletget (5) i Bradley (27), a u drugom poluvremenu mrežu gostiju zatresao je i Pulišić (46).

I SAD i Honduras sada imaju po tri boda, kao i Trinidad i Tobago koji je na svom terenu svladao Panamu s minimalnih 1-0 (1-0) golom Molina (37). Panama je tako ostala treća s četiri boda.

Izravni plasman na SP izborit će tri prvoplasirane reprezentacije dok će četvrta u dodatne kvalifikacije protiv petoplasirane reprezentacije iz azijske zone.

Četvrto kolo na programu je u utorak, a sastaju se Honduras - Kostarika, Trinidad i Tobago - Meksiko i Panama - SAD.

REZULTATI 3. KOLA:
Port of Spain: Trinidad i Tobago - Panama 1-0 (Molino 37)
Ciudad Mexico: Meksiko - Kostarika 2-0 (Hernandez 7, Araujo 45)
San Jose: SAD - Honduras 6-0 (Lletget 5, Bradley 27, Dempsey 32, 49, 54, Pulišić 46)