Kvalifikacije za SP 2018

VIDEO Englezi slavili golom u sudačkoj nadoknadi, Slovenci se spasili poraza

Engleska je pobijedila na gostovanju Slovačku s 1:0...

U nedjelju su susretima u skupinama C, E i F počele europske kvalifikacije za SP 2018., a nogometaši Engleske pobijedili su u gostima Slovačku sa 1-0 pogotkom Adama Lallane u petoj minuti sudačke nadoknade (90+5).

Nakon debakla na Euru, kada je u osmini finala ispala od Islanda, Engleska je u kvalifikacije za SP 2018. krenula sa novim izbornikom Samom Allardyceom, koji je naslijedio Roya Hodgsona. No, u igri Engleza ne vidi se nikakav napredak.

Iako su 38 minuta imali igrača manje, Slovaci su se uspješno branili. Naime u 57. minuti crveni karton dobio je slovački stoper Martin Škrtel. I kad se je već očekivao kraj susreta Lallana je uspio zatresti mrežu i donijeti pobjedu Engleskoj.

U drugom susretu iz skupine F u Vilniusu je Litva vodila 2-0 protiv Slovenije, ali na kraju je završilo 2-2. Za Litvu su zabili Fiodor Cernych (32) i Vykintas Slivka (34), dok su strijelci za Sloveniju bili Rene Krhin (77) i Boštjan Cesar (90+3) . Večeras igraju Malta i Škotska.

U skupini E Poljska je u gostima kod Kazahstana povela sa 2-0 golovima Bartosza Kapustke (9) i Roberta Lewandowskog (35-pen), ali u drugom poluvremenu Sergej Hižničenko je sa dva pogotka u razmaku od šest minuta (52, 58) poravnao na 2-2.

U Kopenhagenu Danska je očekivano svladala Armeniju sa 1-0 pogotkom Christiana Eriksena u 17. minuti, a večeras se sastaju Rumunjska i Crna Gora.

U skupini C Azerbajdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, je u gostima pobijedio slabašni San Marino sa 1-0 zahvaljujući pogotku Ruslana Gurbanova u 45. minuti. Večeras još igraju Češka - Sjeverna Irska, te Norveška - Njemačka.

Rezultati europskih kvalifikacija za nogometno SP 2018:

Skupina C

San Marino - Azerbajdžan 0-1 (Ruslan Gurbanov 45)
Češka - Sjeverna Irska 20.45 sati
Norveška - Njemačka 20.45 sati

Skupina E

Kazahstan - Poljska 2-2 (Sergej Hižničenko 52, 58/ Bartosz Kapustka 9, Robert Lewandowski 35-pen)
Danska - Armenija 1-0 (Christian Eriksen 17)
Rumunjska - Crna Gora 20.45 sati

Skupina F

Slovačka - Engleska 0-1 (Adam Lallana 90+5)
Litva - Slovenija 2-2 (Fiodor Cernych 32, Vykintas Slivka 34/ Rene Krhin 77, Boštjan Cesar 90+3)