Kup: Hajduk preokrenuo u Lipiku i spasio sezonu!

Rejin Hajduk bio je vrlo blizu ispadanja iz Kupa protiv trećeligaša Lipika, no s četiri gola u nastavku Splićani su se spasili...

Utakmice Hrvatskog kupa oduvijek su nam nudile zanimljive dvoboje niželigaša i 'uglednih' klubova, a slično je bilo i u 1/16 finala ovosezonskog Kupa.

Hajduk se jedva provukao protiv opasnog trećeligaša. U Lipiku Splićani su gubili na poluvremenu 3:1 od domaćih! Dalekometnim projektilima domaći su zaprijetili senzacijom: dvaput je strijelac bio Šimunović za Lipik, jednom Baltić, dok je Ibričić iz penala još koliko toliko držao goste na poluvremenu.

U nastavku se Hajduk probudio i uozbiljio. Golovima Ibričića i Cernata Splićani su izjednačili, a onda i poveli trećim golom Ibričića, da bi Vukušić pogodio za 5:3 i osigurao prolaz Rejinim trupama.

Splitski sastav tako je izbjegao blamažu i spasio sezonu. Naime, Kup je jedino natjecanje u kojem Hajduk još ima šanse osvojiti trofej, jer ispali su iz Europe, a u ligi gube 11 bodova za Dinamom....

Dinamo se pak u Gojancu kraj Varaždina poigrao s lokalnim niželigašem Plitvicom. Slavili su Modri s uvjerljivih 4:0 i prošli dalje u osminu finala. Strijelci su bili Sivonjić, Slepička, Sammir i Kramarić.

Nikakvih problema nisu imali Slaven Belupo i Osijek, protiv NK Splita i Graničara. Karlovac je zabio triput protiv HAŠK-a i ide dalje. Do trijumfa je stigao i Varteks protiv Velebita, kao i Rijeka protiv Croatije iz Slavonskog Broda.

Moslavina iz Kutine po drugi je put u povijesti ostvarila plasman u osminu finala Kupa trijumfom kod kuće nad Konavljaninom, a u sljedećem kolu ih čeka Hajduk.

Dalje su prošli i Vinogradar te Segesta, nakon penala.