Petrić asistirao za izjednačenje

Kup UEFA: Vukojević strijelac za pobjedu Dynama, HSV remizirao

Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević svojim je pogotkom u 54. minuti osigurao minimalnu pobjedu kijevskom Dinamu protiv Metalista iz Harkiva u prvoj utakmici osmine finala Kupa UEFA, dok je Mladen Petrić asistirao za izjednačenje u Hamburgu.

Vukojević je vratara Metalista Gorjainova svladao udarcem glavom nakon kornera Alijeva. Bivši igrač zagrebačkog Dinama odigrao je svih 90 minuta za Kijevljane, baš kao i drugi hrvatski igrač koji nastupa za Dynamo Goran Sablić.

Mladen Petrić istaknuo se u dvoboju Hamburger SV-a i Galatasaraya, koji je završio 1-1, asistencijom za izjednačujući pogodak svoje momčadi kada je u 50. minuti glavom spustio loptu do strijelca Marcella Jansena, a samo tri minute kasnije zbog prekršaja na našem reprezentativcu, koji je krenuo sam prema golu, isključen branič Galatasaraya Emre Asik. Gosti su, inače, poveli pogotkom Ayhana Akmana u u 33. minuti.

Petrić je odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Ivica Olić u igru ušao u 71. minuti. Oba naša reprezentativca promašila su po jednu vrlo izglednu priliku za pogodak, Petrić u 35. minuti nije bio precizan iz vrlo izgledne situacije, dok je Olićev udarac u 90. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru prošao tik pored vratnice.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar iz Donecka koji je na gostovanju kod CSKA-a u Moskvi izgubio sa 0-1. Jedini pogodak postigao je Vagner Love (50-11m).
Uzvrati su na rasporedu u četvrtak 19. ožujka.

Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta za branitelja naslova, Zenit iz Sankt Peterburga, koji je na gostovanju kod Udinesea izgubio 0-2 pogocima Quagliarelle (85) i Di Natalea (90+7-11m).

Utakmicu između Marseillea i Ajaxa na Velodromeu sudio je naš najbolji nogometni sudac Ivan Bebek.