Osvajač Kupa UEFA zaustavljen

Kup UEFA: Ukrajinci prošli dalje, Sablić zabio za Dynamo

Kijevski Dynamo u kojem igraju naši Vukojević i Sablić te Srnin Šahtar plasirali su se u četvrtfinale Kupa UEFA, dok Zenit Ivice Križanca, branitelj naslova Kupa UEFA, nije uspio nadoknaditi 2:0 iz Udina.

Nogometaši kijevskog Dynama plasirali su se u četvrtfinale Kupa UEFA iako su u uzvratnom susretu u Harkivu izgubili od Metalista 3:2. Dynamo je prvi susretu u Kijevu dobio sa 1:0 pogotkom Ognjena Vukojevića i zahvaljujući pogocima u gostima prošao među osam najboljih ekipa.

U prvom sveukrajinskom srazu u povijesti Kupa UEFA Metalist je vodio sa 2:0 Valentina Sljusara (29) i Brazilca Jaje (56), a na 2:1 je smanjio bivši igrač Hajduka Goran Sablić u 69. minuti. Samo minutu kasnije Argentinac Walter Anibal Acevedo je ponovno doveo Metalist u vodstvo, a pogodak za prolaz Dinama u četvrtfinale postigao je Srbin Miloš Ninković u 79. minuti. Sablić je igrao cijelu utakmicu, dok Vukojević nije bio sastavu Dinama.

Nogometaši talijanskog Udinesea plasirali su se dalje iako su u uzvratnom susretu u Sankt Peterburgu izgubili od ruskog Zenita sa 1:0. U prvom dvoboju u Udinama Talijani su slavili sa 2:0 i tom je bilo dovoljno da izbace Zenit, aktualnog pobjednika UEFA Kupa.

Zenit je pobijedio pogotkom Ukrajinca Anatolija Timoščuka u 29. minuti, no do drugoga pogotka kojim bi izborili produžetke Rusi nisu uspjeli doći. Kod Zenita je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Ivica Križanac, koji je dobio žuti karton u 90. minuti.

Srnin Šahtar u uzvratnom je susretu u Donjecku svladao moskovski CSKA sa 2:0. Prvi susret u Moskvi dobio je CSKA sa 1:0, a u uzvratu je Šahtar, za kojeg je Srna odigrao cijelu utakmicu, uspio pobijediti sa dva zgoditka razlike. Oba pogotka za Šahtar dali su Brazilci, prvi Luis Fernandinho iz kaznenoga udarca u 54. minuti, a onaj ključni u 70. minuti Luiz Adriano.