Golijada u Istanbulu

Kup UEFA: Marseille penalima prošao dalje, golijada u Istanbulu

Francuski prvoligaši PSG i Olympique Marseille izborili su plasman u osminu finala nogometnog Kupa Uefa, dok je Bordeaux ispao nakon prave golijade u Turskoj.

PSG je u obje utakmice deklasirao Wolfsburg. U Parizu je bilo 2:0, a u uzvratu u Njemačkoj 3:1. Strijelci za PSG bili su Peguy Luyindula (38-11m, 73) i Jerome Rothen (60), dok je pogodak za domaćine postigao Makoto Hasebe (63).

Marseille je slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Twentea 7:6. Utakmica je završila gostujućom pobjedom OM-a 1:0, identičnim rezultatom kojim je Twente slavio u Francuskoj. Strijelac za Marseille bio je Ben Afra u 24. minuti. Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za domaćine su promašili Nkufo i Rajković, a za Marseille jedino Ziani.

U ljepotici dana Galatasaray je u Istanbulu pobijedio Bordeaux 4:3 nakon što je prvi susret završio 0:0. Pogodak odluke postigao je Sabri Sarcoglu u 90. minuti. Pogotke za Galatasaray postigli su i Arda Turan (43, 65) i Harry Kewell (44), a za goste Bellion (1), Chamakh (74) i Cavenaghi (75).