Kup: Šibenik deklasirao Rijeku, Slaven izbacio Istru

Danas su odigrane prve utakmice osmine finala Kupa Hrvatske, a najzanimljivije je bilo na Verudi, gdje je Slaven Belupo nanio poraz Istri, dok je Karlovac izgubio na gostovanju kod Varteksa…

Elvis Scoria nalazi se u vrlo teškoj situaciji. Istra ne stoji dobro u prvenstvu, a sada je izbačena i iz Kupa, pa su navijači po prvi puta zatražili njegovu ostavku. Gosti iz Koprivnice iskoristili su promašaje igrača Istre te se plasirali u četvrtfinale kup-natjecanja. Jedini pogodak na utakmici pao je već u devetoj minuti, nakon što je Vojnović uspio s ruba 16-erca matirati vratar Puljana.

Na Šubićevcu je domaća momčad nastavila uspješan niz iz prvenstva, a nova 'žrtva' Karačićevih igrača bila je Rijeka. Šibenik je odličnom partijom slavio s uvjerljivih 4-0 i tako izborio nastavak natjecanja. A dovoljno govori podatak da je gostujući vratar Radman u prvih 36 minuta čak tri puta morao vaditi loptu iz mreže.

Riječane je prvi otvorio nezadrživi Ermin Zec, koji je nakon samo pet minuta doveo domaćina u vodstvo. Nakon toga je glavom zabio Fuštar, a treći pogodak je prava majstorija najboljeg igrača Šibenika Zeca, koji je iz teške situacije uspio prebaciti vratara Rijeke. Četvrti pogodak pao je u samoj završnici susreta kada je iz kontre bio precizan Makarin.

Štimčev Zagreb je uspio slomiti otpor Segeste, a Pjesnici su prvi pogodak zabili tek u drugom poluvremenu preko Krstanovića. No, uporni gosti uspijevaju izjednačiti preko Džaferovića, da bi iskusni Vugrinec u 75. minuti vratio vodstvo domaćina. Konačni rezultat utakmice postavio je lijepim udarcem iz voleja Piškor.

Među osam momčadi Kupa Hrvatske ušao je i Varteks, koji je pobijedio ovogodišnji hit prvenstva Karlovac. Oba trenera izveli su dosta promijenjen sastav u odnosu na prvenstvene dvoboje, a uspješniji su bili Varaždinci, koji su poveli pogotkom Mumleka iz 11-erca. Ali ubrzo nakon vodstva domaćina, Karlovac se uspio vratiti u igru pogotkom Štefančića. Ipak, igrači Dražen Beseka bili su bolja momčad u nastavku i poveli golom Mujanovića, koji je zabio nakon odlične asistencije Tkalčića.

U danas posljednje završenom susretu, Osijek je nakon produžetaka bio bolji od Intera iz Zaprešića i tako prošao u četvrtfinale.