Navijači u Johannesburgu su se mogli radovati kada su njihovi miljenici, nogometaši Južne Afrike, pobijedili u 2. kolu skupine A Kupa konfederacija slabašni Novi Zeland.

Nakon što su protiv Iraka propustili mnogo prilika i odigrali 0-0 na premijeri ovog turnira, protiv Novog Zelanda je sve izgledalo ljepše, a za to se pobrinuo 23-godišnji Bernard Parker, inače napadač beogradske Crvene zvezde.

Na stadionu je proključalo u 21. minuti kada je Parker ubačenu loptu s lijeve strane u trku iz prve lijevom nogom poslao u mrežu, a sudbinu Novozelanđana je zapečatio početkom drugog poluvremena (52. minuta).

U subotu Južnoafrikance očekuje još utakmica protiv najvećeg favorita skupine, europskih prvaka Španjolaca.