Kup Hrvatske: Trećeligaš Rudar izbacio Cibaliju!

Najuzbudljiviji susret 1/16 finala Kupa Hrvatske odigran je u Labinu gdje su 'Rudari' razbili Cibaliju

Sigurno najveću senzaciju današnjeg dana napravio je trećeligaš Rudar koji je u Labinu s čak 5:2 svladao prvoligaša Cibaliu, a junak dvoboja je domaći igrač Lepinjica s tri pogotka.

Inter je također bio na rubu ispadanja u Suhopolju. Zaprešićani su na poluvrijeme otišla sa dva pogotka prednosti ali uporni uporni domaćini u nastavku su uspjeli nadoknaditi prednost. Ipak u lutriji jedanesteraca sreća je bila naklonjenija prvoligašu koji je tako izbjegao ispadanje.

Zagreb je upisao prvu ovosezonsku pobjedu svladavši u dvoboju 16-finala Hrvatskog kupa u Rijeci trećeligaša Orijent s 2:1. Plasman u osminu finala igrači Zagreba su izborili teškom mukom, gubili su od 26. minute pogotkom Đurića, da bi do pobjede momčad Igora Štimca došla zgodicima Piškora (63') i Celjaka (66').

U osminu finala Kupa plasirali su još pulska Istra i kostrenski Pomorac. Puljani su slavili u Zagrebu kod Croatije Sesvete 1:0 pogotkom Barišića u 54. minuti, dok je Pomorac s 5:1 u gostima slavio kod Slavonca iz Starih Perkovaca. (I.K./HINA)

Rezultati:

Orijent Rijeka - Zagreb 1:2 (Đurić 27'//Piškor 64, Celjak 66)

Slavonac Stari Perkovci - Pomorac Kostrena 1:5 (Jelčić 77//Prijić 35, E. Petrović 42, Weitzer 49,81,84))

Croatia Sesvete - Istra Pula 0:1 (Barišić 54)

Rudar Labin - Cibalia Vinkovci 5:2 (Stepčić 10, 60, Lepinjica 31, 37, 77//Pavličić 25,58)

Suhopolje - Inter Zaprešić 2:2 (jedanaesterci 8:9)