Nevjerojatan rasplet četvrtfinala

Kup: Hajduk, Zagreb i Cibalia prošli nakon drame

Bilo je ovo, doduše nepotpuno, jedno od najzanimljivijih četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u povijesti ovog natjecanja. Sve tri uzvratne utakmice završile su identičnim rezultatima kao prvi susreti četvrtfinala, a daljni tijek natjecanja krojili su nepopularni jedanaesterci.

Cibalia, Zagreb i Hajduk prošli su u polufinale Kupa nakon dramatičnih rezultata i ruleta jedanaesteraca. Podsjetimo, nakon regularnih 90 minuta ako rezultat bude identičan onom iz prve utakmice, odmah se pristupa pucanju penala.

Hajduk i Slaven odigrali su jednu tešku utakmicu u kojoj je najvažnije bilo ne primiti gol u čemu su obje momčadi i uspjele. Splićanima je pripao prvi dio utakmice u kojem su propustili neke odlične prilike, a u drugom su dijelu utakmice domaćini bili bolji. Oni su također propustili nekoliko gol šansi, no utakmica je odlučena jedanaestercima.

Hajduk je još jednom u tri dana uspio nadmudriti Slaven i u Split se vraća s tri boda i plasmanom u plufinale Kupa. Ante Miše i dalje je ostao neporažen, a u prvenstvu je još uvijek Mr. stoposto.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, Zagreb je u Kranjčevićevoj poveo u 47. minuti preko Pejića. Rijeka je okrenula utakmicu u samo tri minute pogocima Novakovića u 68. i Križmana tri minute kasnije. Spasitelj Zagreba bio je Vugrinec koji je stvari na početak vratio u 76. minuti. Zagreb je prošao dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U Vinkovcima je poveo domaćin golom Pavličića u 59. minuti , no Pomorac se i u ovoj utakmici vratio i to zgoditkom Radonića u 74. minuti. Rulet jedanesteraca donio je Vinkovčanima polufinale. Bili su bolji rezultatom 4:2, a junak je naravno bio vratar Burcsa koji obranio dva penala Kostrenjanima.

Rezultati utakmica četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa:

Cibalia – Pomorac 1:1 / penali:4:2     (1:1)

Zagreb - Rijeka      2:2 / penali: 4:2    (2:2)

Slaven – Hajduk     0:0 / penali: 6:7    (0:0)

Dinamo i Zagora svoj će uzvratni susret odigrati 10. prosinca na Maksimiru, a u prvoj su utakmici slavili Modri rezultatom 2:1.