Kranjčar zabio, Kalinić asistirao za Blackburn

U utorak je niz engleskih klubova odigralo utakmice 2. kola Carling Cupa, a nastupila su i dva hrvatska nogometaša: Niko Kranjčar za Portsmouth i Nikola Kalinić za Blackburn.

Oboje su dali obol u pobjedama svojih klubova, pa je tako Niko Kranjčar zabio treći od četiri pogotka Portsmoutha, koji je sa 4-1 svladao Hereford.

Kranjčarov potez je bio jedan od najboljih na utakmici, kada je sa 20-ak metara opalio desnom nogom u 43. minuti, te pogodio mrežu za tadašnjih 3-0. Inače, sve je i počelo asistencijom Kranjčara za prvi pogodak na ogledu, kada je Piquionne u 20. minuti završio akciju.

Nikola Kalinić je prvi put igrao za Blackburn od prve minute. Odigrao je 45. minuta, a ostaje zapisano da je asistirao kod prvog pogotka na ogledu, već u 5. minuti je strijelac bio Dunn. Do kraja poluvremena Kalinić je još zaradio žuti karton.