Lijevi gležanj 'otišao' nakon grubog starta

Portsmouth je odnio tešku pobjedu na svom Fratton parku, ali je i ostao bez ponajboljeg igrača, našeg Nike Kranjčara koji je nakon oštrog starta zbog ozljede iznesen s terena na nosilima.

Subotnji dio 33. kola engleskog nogometnog prvenstva ponudio je pet utakmica. Strijelci nisu bili odveć raspoloženi, pa je postignuto pet pogodaka u tri pobjede domaćina i dvije podjele bodova.

Kranjčar je susret završio 15-ak minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka, kada je iznesen na nosilima, a sumnja se na ozljedu lijevoga gležnja

Nama najzanimljiviji susret odigran je na Fratton Parku gdje je domaći Portsmouth nakon dva remija osjetio slast pobjede okončavši svoj susret protiv Boltona 1-0. Iako je utakmica prošla u dominaciji domaće momčadi trebalo je pričekati sve do 79. minute kako bi ona bila i bodovno dokazana. Tada je Nwankwo Kanu iskoristio, čini se, direktan udarac iz kornera Nadira Belhadja i podmetnuvši nogu iz neposredne blizine postigao jedini pogodak na utakmici.

Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar odigrao je, i to angažirano, 77. minuta za “mornare”, te je u nekoliko navrata kvalitetnim loptama namještao prilike svojim suigračima. U dvije najistaknutije (29. i 37. minuta) nije to znao iskoristiti Glen Johnson koji je prvo pucao u vratara, a potom i uzdrmao desnu stativu Jussija Jaaskelainena. Zaradio je hrvatski veznjak Portsmoutha i javnu opomenu u 40. minuti susreta nakon što se rukama poslužio u zaustavljanju Gavina McCanna koji ga je neposredno prije zaustavio nedosuđenim prekršajem.

Kranjčar je susret završio 15-ak minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka, kada je iznesen na nosilima, a sumnja se na ozljedu lijevoga gležnja. Koliko je ona ozbiljna tek će biti potvrđeno, a krivac za nju bio je McCann, kažnjen zbog toga žutim kartonom.

'Prve snimke pokazale su da kost nije slomljena', rekao je Kranjčar liječniku reprezenetacije Borisu Nemecu, prenose Sportsake novosti. S obzirom da je do kraja sezone ostalo tek nešto više od mjesec dana, za Kranjčara je ova sezona vjerojatno završila, a vjerojatno ga neće biti ni protiv Ukrajine 6. lipnja iako za taj nastup još uvijek postoje šanse.

Start koji je Kranjčara stajao ozljede možete pogledati ovdje!