Portsmouth na prodaju

Kranjčar će dobiti nove vlasnike

Ruski tajkun Aleksandar Gajdamak najavio je prodaju engleskog nogometnog premierligaša Portsmoutha kojeg je kupio prije dvije godine.

Gajdamak je potvrdio vijest o prodaji kluba u čijim redovima igra naš Niko Kranjčar, dodavši kako je već odbio dvije ponude.

'Jednostavno više nemam dovoljno vremena za vođenje kluba. Mislim da je to najpoštenija odluka za klub. Već sam dobio dvije konkretne ponude, no odbio sam ih,' kazao je Gajdamak koji je rođen u Francuskoj, a ima i izraelsku putovnicu.

Gajdamak je dodao kako će inzistirati da se novi vlasnici obvežu kako će izgraditi novi stadion, jer Fratton Park, izgrađen 1898. godine, ne zadovoljava sve zahtjeve.

'Ne zanima me zarada na prodaji kluba, želim osigurati klubu svjetlu budućnost. Sve dok ne dođe kvalitetna ponuda pošteno ću voditi klub i izvršavati sve svoje obveze,' dodao je Gajdamak koji je 2006. godine kupio 50 posto dionica od Milana Mandarića, a potom i cijeli paket.

U susretu 16. kola West Bromwich Albion i Portsmouth su odigrali bez pobjednika, 1:1.
Domaćin je poveo u 41. minuti pogotkom Jonathana Greeninga, a izjednačio je Peter Crouch u 59. minuti. U gostujućim redovima nastupio je Niko Kranjčar odigravši svih 90 minuta.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 37 bodova, Chelsea ima 36, a Manchester United 31. Portsmouth je na sedmom mjestu sa 23 boda, dok je WBA na začelju sa svega 12 bodova.