Nedostajao je samo zgoditak

Kranjčar sjajno asistirao i spasio gol

Naš reprezentativac Niko Krančar prekrasnom asistencijom za gol Croucha i spašavanjem jednog sigurnog gola domaćina ipak nije uspio pomoći svojoj momčadi da uzme makar bod na gostovanju kod boltonskih 'Lutalica'.

Utakmica između Boltona i Portsmoutha otvorena je spektakularno. Domaćin je već nakon tri minute vodio golovima bivšeg Nikinog suigrača Matthewa Taylora iz prve i Ricarda Gardnera iz treće minute. Gosti su se malo pribrali i uspjeli izjednačiti u 20. minuti golom petera Croucha.

Asistent je bio naš Niko Kranjčar fenomenalnim ubačajem desnim vanjskim felšom nakon kojeg je visoki Crouch samo morao postaviti glavu. Kranjčar je igrao cijelu utakmicu za Mornare koji su do kraja utakmice mogli i gore proći nakon što su domaćini promašili nekoliko čistih 'zicera' za povećanje vodstva. Spomenimo i da je Krančar nakon jednog kornera izbio loptu sa same crte spasivši tako siguran gol, a njegov kolega na golu ponovo je imao nekoliko 'bisera'.

U ostalim utakmicama Blackburn je s 3:0 ispratio goste iz Stoke Cityja koji su pali već nakom pola sata igre. Dva gola postigao je južnoafrički reprezentativac Benni McCarthy (9. - pen, 27.), a jedan je dodao Roberts u 18. minuti. Fulham je istim rezultatom 'isprašio' goste sa sjevera zemlje Middlesbrough. Strijelci za domaćine bili su Bullard (40), Danny Murphy (54pen) i Clint Dempsey (59).

Sunderland želi Bilića

Iz Sunderlanda stižu informcije kako su uporni u namjeri da nasljednik Roya Keana na klupi tog kluba bude upravo hrvatski izbornik Slaven Bilić. U međuvremenu su gostovali kod iznenađenja prvenstva Hull Cityja i ponizili ga pred vlastitim navijačima s čak 4:1. Strijelci za goste bili su Malbranque (10), Zayatte (78. –autogol), Jones (84) i Djibril Cisse (90+1), dok je za domaćine utješan gol zabio Barmby u 19. minuti.