Uraganska Borussia

Kramarić ušao s klupe i zabio za pobjedu Hoffenheima!

Više od sat vremena hrvatski reprezentativni napadač bio je na klupi.

Andrej Kramarić je u prvom kolu Bundeslige zabio za 1:0 pobjedu Hoffenheima nad Werderom.

Hrvatski reprezentativac, koji je bio tragičar u play-offu Lige prvaka protiv Liverpoola nakon očajno izvedenog jedanaesterca u uvodnoj fazi utakmice, u prvom kolu njemačkog prvenstva ostao je na klupi.

U igru je ušao u 64. minuti zamijenivši Nadiema Amirija, a 20 minuta kasnije postigao je pogodak na asistenciju mađarskog suigrača Adama Szalaija za tri startna boda Hoffenheima. Treba reći kako je Kramarić imao dosta sreće jer je lopta pogodak gostujućeg braniča Bauera, promijenila smjer i završila u mreži.

Od ostalih subotnjih susreta prvog kola izdvajamo trijumf Borussije Dortmund u Wolfsburgu s 3:0. Žuto-crni su krenuli u prvenstvo još uvjerljivije nego branitelj naslova Bayern koji je svladao Bayer Leverkusen u petak na Allianz Areni.

Christian Pulisic, Marc Bartra i Pierre-Emerick Aubameyang bili su strijelci za Borussiju.

Bivši igrač Dinama Josip Brekalo je u dresu Stuttgarta, povratnika u Bundesligu, odigrao cijeli susret protiv Herthe, koja je slavila sa 2:0. Oba gola za Herthu zabio je Mathew Leckie, u 46. i 62. minuti.