Idealno dodavanje

VIDEO Pogledajte Kramarićev asist: Bayern jedva, Köln uraganski!

S nevjerojatnim postignućem dosad se dičio klub našeg reprezentativca.

Hoffenheim je bio jedini neporaženi klub u pet najjačih europskih liga, tzv. ligama petice, sve do ove subote i 18. kola Bundeslige u sklopu kojeg ga je porazio RB Leipzig s 2:1.

U 18. minuti Hoffenheim je poveo nakon što su Nadiem Amiri i Andrej Kramarić u tri poteza izigrali obranu domaćih.

Mladi njemački ofenzivni veznjak (koji ima samo 20 godina) jednu dugu loptu je spustio za Kramarića koji bježi obrani Leipziga i idealno ga upošljava, a Amiri nije imao težak posao.

Amirijev vršnjak u redovima domaćih, Timo Werner je u 38. minuti izjednačio i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Isključenje kumovalo prekidu grandiozne serije

Za Hoffenheim su kola krenula nizbrdo kada je Sandro Wagner u 60. minuti dobio izravni crveni karton. Trener Julian Nagelsmann tri minute kasnije mijenja Kramarića i uvodi, također napadača, Marka Utha, ali Hoffenheim nije izdržao.

U 77. minuti Marcel Sabitzer zabija za potpuni preokret i tri boda Leipzigu, na asistenciju Nabyja Keite koji je bio dodavač i za izjednačujući pogodak.

Od ostalih utakmica izdvajamo pobjedu Bayerna u Bremenu protiv Werdera. Završilo je 1:2, strijelci za Bavarce su bili Arjen Robben i David Alaba, dok je Max Kruse uspio smanjiti za Werder.

Najuvjerljiviju pobjedu ovog kola upisao je Köln koji kao gost razmontirao Darmstadt sa 6:1.

Ingolstadt je s 3:1 kod kuće bio bolji od HSV-a, a Augsburg je preokretom slavio u gostima kod Wolfsburga.

Preokret je izvela i Borussia Monchengladbach kod Bayera u Leverkusenu. Završilo je 2:3 nakon što su domaćini vodili 2:0.