Kraj velike serije: Lyon se oprostio od 8. uzastopnog naslova

Sve je evidentnije da će o novom prvaku Francuske odlučivati nogometaši Marseillea i Bordeuaxa. Lyon je novim porazom sve dalje od vrha i te borbe...

Nogometaši Lyona, posljednjih sedam godina prvaci Le Championnata, gostovali su u subotu (34. kolo) kod Valenciennese, te su poraženi 2-0. Lyon je slomljen u razmaku od samo pet minuta, a strijelac oba pogotka bio je 25-godišnji Johan Audel, koji je tako došao do brojke od pet pogodaka ove sezone u Le Championnatu.

Svi pokušaji Lyona nakon toga su se zaustavljali na domaćem vrataru Penneteau, makar je domaćin bio, globalno gledano, bolja momčad u tih 90 minuta (16-10 udarci prema suparničkim vratima).

Lyon je u zadnje četiri prvenstve utakmice upisao dva poraza i dva remija i time su izgubili korak s dva vodeća kluba prvenstva.

Monaco je poražen na svom terenu od Auxerrea 1-0, s Jerkom Lekom u momčadi svih 90 minuta, dok je Nikola Pokrivač odigrao posljednjih deset minuta. Dario Šimić nije konkurirao za sastav Monaca.

Važne bodove u borbi da izbjegnu ispadanje ostvario je Caen koji je s 3-1 pobijedio Le Mans, dok su prema istom cilju zastali nogometaši St. Etiennea. Njihovih 0-0 protiv Nancyja jako im malo znači makar je St. Etienne imao čak 19 udaraca prema suparničkim vratima i čak 11 u okvir vratiju.