Middlesbrough zaustavio Arsenal

Kraj svih nadanja: Topnici opet podbacili

Nakon veličanstvene pobjede protiv Chelseaja i rutinske protiv Wigana, londonski Arsenal opet je kiksao, ovaj put na gostovanju kod Middlesbrougha, gdje su odigrali 1:1. Wengerova momčad pomalo se oprašta od naslova prvaka...

Arsenal je uoči 17. kola Premiershipa zaostajao 8 bodova za vodećim Liverpoolom, a zaostatak je mogao biti i mnogo veći da nisu slavili u velikim derbijima protiv Chelseaja i Uniteda. Međutim, male utakmice problem su Topnicima, što se pokazalo i na gostovanju kod Middlesbrougha.

Utakmica je sjajno počela za Wengerovu momčad: prilike su se množile, a u 17. minuti Adebayor im je donio prednost. No, nisu se Topnici imali prilike dugo radovati, jer im je već u 29. minuti njihov bivši igrač Francuz Aliadiere zabio za 1:1.

Do kraja dvoboja Van Persie i Bendtner promašili su nekoliko dobrih prilika za pobjedu, i tako je Arsenal opet ostao bez punog plijena, što bi ga moglo koštati borbe za naslov prvaka, jer kad Liverpool i društvo odu na +10 i više, izgledi za Topnike postat će minimalni.