Pomor favorita

Koeln šokirao Bayern usred Muenchena!

U 21. kolu Bundeslige bili smo svjedoci pomora favorita: Bayern je izgubio doma od Koelna, Hertha je poražena na gostovanju kod Wolfsburga, dok je Hoffenheim izvukao tek bod protiv Sttutgarta, nakon promašenog penala u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski nogometaš Andre Mijatović bio je strijelac za Arminiju iz Bielefelda koja je na svom terenu u 21. kolu njemačkog prvenstva odigrala protiv Bochuma 1-1.

Iznenađenje kola priredio je Koeln koji je sa 2-1 kao gost u Muenchenu svladao Bayern. Treći je to poraz Bayerna u proljetnom nastavku, a Klinsmannu se loše piše.

Mijatović je donio bod svojoj momčadi protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi pogotkom za 1-1 u 83. minuti utakmice kada je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru gostiju, te udarcem glavom svladao suparničkog vratara. Inače, Bochum je poveo preko Klimowicza (40). Mijatović je odigrao čitavu utakmicu za Arminiju.

Berlinska Hertha izgubila je vodeću poziciju na ljestvici izgubivši sa 1-2 na gostovanju kod Wolfsburga. Berlinski sastav je poveo 1-0 pogotkom Cicera (62), ali rezultat je preokrenuo s dva gola Edin Džeko (72, 84). Josip Šimunić igrao je 90 minuta za Herthu, a Marko Babić je u igru ušao u 72. minuti.

Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta za Karlsruhe koji je izgubio sa 0-1 na svom terenu od Eintrachta iz Frankfurta.

Mario Cvitanović igrao je svih 90 minuta u 2-1 pobjedi Energiea protiv Werdera.

Iznenađenje kola priredio je Koeln koji je sa 2-1 kao gost u Muenchenu svladao Bayern. Strijelci za Koeln bili su Ehret (22) i Brosinski (34), dok je na konačnih 1-2 smanjio Van Buyten (84). Treći je to poraz Bayerna u proljetnom nastavku, a Klinsmannu se loše piše.

Vodstvo na ljestvici ponovno je preuzeo Hoffenheim koji je na gostovanju kod Stuttgarta odigrao 3-3. Verliku priliku za pobjedu Hoffenheima propustio je Sejad Salihović koji je promašio 11-erac u 92. minuti. Trenutačno Hoffenheim i Hertha imaju po 40 bodova, bod i utakmicu manje ima trećeplasirani Hamburger SV, dok je Bayern četvrti sa 38.

U nedjelju igraju Bayer iz Leverkusena i HSV.

REZULTATI 21. KOLA:

Stuttgart - Hoffenheim 3-3 (Cacau 26, Gomez 31, 63 / Ba 24, 45, 67)

Bayern - Koeln 1-2 (Van Buyten 84 / Ehret 22, Brosinski 34)

Energie - Werder 2-1 (Iliev 50, Rangelow 90 / Hugo Almeida 46)

Borussia M. - Hannover 96 3-2 (Baumjohann 37, Marin 43, Neuville 83 / Pinto 53, Schulz 78)

Karlsruhe - Eintracht 0-1 (Caio 54)

Wolfsburg - Hertha 2-1 (Džeko 72, 84 / Cicero 62)

Arminia - Bochum 1-1 (MIJATOVIĆ 83 / Klimovicz 40)