Kicker: Olić i Pranjić zasad najbolji u Bayernu!

Ivica Olić i Danijel Pranjić, hrvatski nogometni reprezentativci u Bayernovoj momčadi, proglašeni su najboljim pojedincima bavarskog sastava u 1. kolu Bundeslige.

Bayern je, uz Pranjićevu asistenciju i Olićev pogodak, poveo kod Hoffenheima 1-0 u utakmici u čijoj su konačnici momčadi podijelile bodove, nakon što je rezultat izjednačio Obasi.

Njemački nogometni magazin Kicker brojčano je vrednovao učinke nogometaša na otvaranju Bundeslige, te je Olića nagradio dvojkom, a Pranjiću dao pola boda slabiju ocjenu (2.5). Podsjetimo, Kicker učinke nogometaša vredunje ocjenama od 1 do 6 s time da jedinica predstavlja vrhunsku predstavu nogometaša, a šestica učinak vrijedan svake kritike.

Dvojkom je ocijenjen i vratar Hoffenheima Timo Hildebrand koji je i ponio epitet igrača utakmice.

Šimunić je ocijenjen s 2.5 za svih 90 minuta, a toliko su odigrali i Pranjić i Olić.

Ovaj je trojac ujedno najbolje odigrao prvo bundesligaško kolo, što se Hrvata tiče. U 1-1 remiju Freiburga i HSV-a Ivica Banović je ocijenjen trojkom, a napadač Hamburga Mladen Petrić sa skromnih 4.5.

Nastup u prvome kolu ubilježio je i Ivan Rakitić kome je pripalo prvih 45 minuta u pobjedi Schalkea na gostovanju kod Nürnberga (2-1). Ipak, hrvatski veznjak nije ju najbolje iskoristio, te je ocijenjen s 4.5.

Njegov, pak, suigrač Kevin Kuranyi - jest. Kicker je njegova dva pogotka i angažman ocijenio čistom jedinicom.